COMINBANK продовжує просвітницьку ініціативу про історію та українські традиції

COMINBANK продовжує реалізацію просвітницьких ініціатив, покликаних відкривати дітям історію України та багаті традиції нашого народу. Напередодні Великодня фінустанова спільно з партнером Музеєм "Становлення української нації" подарувала школярам майстер-клас із писанкарства.

"Сьогодні ми запрошуємо вас у світ писанки, у світ яскравих кольорів, у світ традицій, у світ символів, які ви зможете зобразити на писанках, — сказала, вітаючи дітей, Тетяна Путінцева, Голова Правління COMINBANK. — Задумайтесь над тим, що у ці дні, коли в усіх куточках нашої країни люди роблять писанки та крашанки, печуть паски, ми всі стаємо великою дружною родиною. Тож я хочу, щоб сьогодні ви дізналися ще більше про святкування українського Великодня. Нагадаю, що наш банк не лише здійснює свідомий внесок у поширення історичної правди, але й дбає про культурні звичаї та цінності. Щиро дякую кожному, хто сьогодні завітав на майстер-клас".

Традиції українського писанкарства сягають XI століття — тоді робили глиняні моделі яєць, декоровані поливами. Коли радянська влада ледь не знищила народне писанкарство в Україні, традицію розвивала українська діаспора в Канаді та США. Інтерес до виготовлення писанок відновився з відновленням Незалежності — у 1992 році відбувся Міжнародний з'їзд писанкарів.

Займалася з дітьми майстриня писанкарства, членкиня національної спілки майстрів народного мистецтва України Марія Відейко. Пані Марія проводить майстер-класи вже понад 15 років, є учасницею багатьох виставок, зокрема двох персональних. За писанкарство отримала звання народного майстра.

Перед початком заходу заступниця директора Музею "Становлення української нації" Мирослава Забродська вручила подяку Тетяні Путінцевій за плідну співпрацю з музеєм, за творчий підхід та активну роботу на благо процвітаючої України.

"З Великоднем вітати ще зарано, але привітати одне одного з гарним настроєм ми можемо. У нас всіх є спільне бажання, щоб Україна й надалі наближалася до перемоги", — додала Мирослава Забродська.

Після майстер-класу гості мали можливість оглянути експозицію Музею "Становлення української нації", поринути в світ унікальних експонатів з кібершкіри, ознайомитися із життям і діяльністю видатних історичних постатей України.

Просвітницьку роботу в напрямку поширення правдивого історичного знання COMINBANK започаткував до 30-ї річниці у 2023 році. Фінустанова реалізовує гуманітарні та просвітницькі ініціативи, поєднані загальною концепцією DOBROKOLO, яка включає декілька важливих напрямків допомоги Україні, дітям і дорослим. Банк на постійній основі підтримує ЗСУ, один із військових шпиталів, спільно із фондом ONUKY допомагає дітям, літнім людям і вимушеним переселенцям, розвиває культуру корпоративного волонтерства.

АТ «КОМІНБАНК»
АТ «КОМІНБАНК»
Акціонерне товариство «Комерційний Індустріальний Банк»