Інформація про Банк

Акціонерне товариство «КОМІНБАНК» — універсальний банк, який вже 30 років надає професійні та кваліфіковані послуги приватним особам, малому та середньому бізнесу, а також великим підприємствам. Зареєстрований НБУ 3 грудня 1993 року, свідоцтво про реєстрацію №219

18 жовтня 2022 банк змінив назву на АТ «КОМІНБАНК» та є правонаступником усього майна, прав та зобов’язань АТ «КІБ».

 

Рейтинги

26 жовтня 2022 року COMINBANK став подвійним переможецем XIV Всеукраїнського конкурсу «БАНК РОКУ-2022» . Цю перемогу Банк здобув одразу у двох номінаціях:
 «Найкращий Банк з індивідуального підходу до Клієнтів».
 «Банк з найбільшою динамікою росту у військовий час».

20 травня 2024 року рішенням рейтингового комітету Рейтингового агентства «Стандарт-Рейтинг» було оновлено довгостроковий кредитний рейтинг COMINBANK за національною шкалою на рівні uaААА. Банк з цим рейтингом характеризується найвищою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими банками.

Акціонери

Акціонерами банку є іноземний інвестор Стефан Пол Пінтер (Велика Британія), якому належить 94,86% акцій та Путінцева Тетяна Володимирівна, якій належить 5,14% акцій. Пані Тетяна є Головою Правління АТ «КОМІНБАНК» з квітня 2018 року та має понад 20 років досвіду у банківській сфері 13 з яких — на керівних посадах.

Пан Стефан Пол Пінтер – засновник та виконавчий директор GML Capital LLP приватної інвестиційно-банківської та керуючої компаній з головним офісом в м. Лондон, Велика Британія. GML Capital LLP була заснована в 1983 році. Вона спеціалізується в інвестуванні на ринках, що розвиваються та має досвід роботи в Україні з 1993 року. 
З 1996 року GML Capital LLP здійснює управління активами та виступає радником інвестиційних фондів, які зосереджені на інвестуванні у цінні папери, торгові й кредитні інструменти з високою прибутковістю та торговому фінансуванні на ринках, що розвиваються. GML Capital LLP ліцензована Комісією з цінних паперів та бірж (SEC) в США як зареєстрований інвестиційний радник і також авторизована й регулюється Financial Conduct Authority у Великобританії.

Органи управління

Органами управління Банку є Загальні збори акціонерів, Наглядова рада, Правління Банку. Банк не має внесків у асоційовані або дочірні компанії або установи.

Стратегія

Головною стратегічною метою є подальший розвиток Банку як надійної універсальної кредитно-фінансової установи, що орієнтована на максимальне задоволення інтересів акціонерів та клієнтів. Стратегія Банку націлена на забезпечення абсолютної надійності, високої ліквідності та бездоганної платоспроможності, реалізація чого досягається шляхом проведення зваженої кредитної політики.

Надбання

30 жовтня 2020 року «КОМІНБАНК» визнано переможцем XII ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «БАНК РОКУ - 2020» у спеціальній номінації «Найкращий Банк з індивідуального підходу до Клієнтів».

25 червня 2019 року Акціонерне товариство «КОМІНБАНК» здобув перемогу в номінації «ПЕРШИЙ БАНК З ЕСКО-КРЕДИТУВАННЯ» за версією Першого всеукраїнського проекту «Фінансові установи України: гідні, успішні, надійні».

15 травня 2019 року Голова Правління АТ «КОМІНБАНК» Тетяна Путінцева увійшла до четвірки кращих фінансистів країни за версією щорічної професійної премії «FinAwards». «FinAwards» — це щорічна професійна премія, яка присуджується Топ-менеджерам банків, під чиїм керівництвом досягнуто значних якісних показників у розвитку фінансової установи. 

10 грудня 2018 року Рейтингове агентство «Стандарт-Рейтинг» (Україна) підбило підсумки двадцять третього «Рейтингу надійності (привабливості) банківських депозитів», складеного на основі публічної інформації НБУ та квартальної звітності банків. За підсумками роботи 9 місяців 2018 року АТ «КОМІНБАНК» посів 17-е місце в рейтингу, підтвердивши свої позиції серед лідерів ринку.

За підсумками X Всеукраїнського конкурсу «Банк року-2018», організованого міжнародним фінансовим клубом «Банкір», Акціонерне товариство «КОМІНБАНК» здобув перемогу в номінації «НАЙБІЛЬШ НАДІЙНИЙ ТА СТІЙКИЙ БАНК».

Ліцензії та членства

Банк здійснює свою діяльність на території України на підставі статуту та банківської ліцензії №186 від 11 листопада 2011 року та генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій №186-2 від 21 травня 2012 року.

Згідно з ліцензією Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, серія АЕ №263254 від 03.09.2013р., банк здійснює професійну діяльність на фондовому ринку – депозитарну діяльність депозитарної установи.

Банк є учасником:

  • Незалежної асоціації банків України (НАБУ)
  • Асоціація українських банків (АУБ)
  • Членом Професійної Асоціації учасників Ринків капіталу та Деривативів (ПАРД)
  • Українського кредитно-банківського союзу (УКБС)
  • Афілійованим членом Міжнародної платіжної системи MasterCardWorldwide
  • Асоційованим членом Міжнародної платіжної системи VisaInternational
  • Банк має статус учасника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (свідоцтво від 06.11.2012 № 106)
  • Банк вповноважений виплачувати пенсії та соціальні допомоги